Історія освіти у Ковелі має глибоке коріння. Зокрема, 100 років тому в нашому місті відкрилась гімназія Олександра ІІ, а в 1910 році - училище імені М.Ломоносова.
На даний час у Ковелі функціонує промислово - економічний коледж ЛДТУ, ПТУ №5, професійний ліцей, коледж МАУП, медичне училище, 13 загальноосвітніх навчальних закладів: міська гімназія, навчально-виховний комплекс №11 (ліцей), навчально-виховний комплекс №13 (колегіум), спеціалізована школа №3 ім. Лесі Українки та 9 загальноосвітніх шкіл, створено мережу класів профільного навчання та поглибленого вивчення окремих предметів.
Для обдарованих учнів, що виявили бажання займатись науково-пошуковою роботою, діє філія МАН, в якій працюють 16 секцій. Одним із чинників успішного розвитку освітньої системи в сучасних умовах є високий професіоналізм та фаховий рівень педагогічних кадрів. Нині у місті працює майже 700 педагогів. Понад 300 з них мають вищу кваліфікаційну категорію. Оновлено зміст і форми роботи 12 дитячих дошкільних навчальних закладів, в яких виховується понад 2 тисячі дітей, працює майже 300 вихователів.
У ДНЗ діють профільні групи гуманітарного, художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого та інтелектуального напрямів.
Діти з особливими потребами отримують потрібну реабілітаційно - корекційну допомогу. Поряд із традиційними дошкільними закладами функціонує спеціалізована школа – дитячий садок №7, у якому навчання та виховання дітей здійснюється з урахуванням кількох підходів: дошкільні спеціалізовані групи та спеціальна початкова школа, і він є прикладом інтеграції дітей з діагнозом ДЦП у дитячий колектив вихованців закладу.
Складовою частиною безперервної загальної середньої освіти є позашкільні заклади, а саме: СЮН, СЮТур, ПУМ, ДЮСШ.
Розвиток освітянської галузі завжди був пріорітетним для ковельчан.
Наше завдання сьогодні - відкриття вищого навчального закладу, що сприятиме утвердженню молодого кадрового та наукового потенціалу.
|